SMART IPTV

DONMAYAN İPTV SERVER

Ferrari’de Sebastian Vettel dönemi resmen sona eriyor!

İPTV SaTın Al - En iyi İpTv Server > ankara iptv > Ferrari’de Sebastian Vettel dönemi resmen sona eriyor!
16Tem, 2020
0
Ferrari’den yapılan açıklamaya göre, 32 yaşındaki sürücü ile 2015’ten itibaren yarıştığı ve 14 birincilik elde ettiği takım arasındaki görüşmeler olumsuz sonuçlandı.Vettel ile geçen sezondan beri takım arkadaşı olan Charles Leclerc,…

Ferrari’de Sebastian Vettel dönemi resmen sona eriyor!

Ferrari’den yapılan açıklamaya göre, 32 yaşındaki sürücü ile 2015’ten itibaren yarıştığı ve 14 birincilik elde ettiği takım arasındaki görüşmeler olumsuz sonuçlandı.

Vettel ile geçen sezondan beri takım arkadaşı olan Charles Leclerc, Twitter’dan yaptığı açıklamada, dışarıdan öyle algılanmasa da aralarında büyük saygı olduğunu ve kendisinden çok şey öğrendiği Vettel ile aynı takımda yarışmaktan onur duyduğunu ifade etti.

Red Bull takımıyla 2010-2013 sezonları arasında üst üste 4 şampiyonluk kazanan Vettel, Ferrari adına mücadele ettiği 2017 ve 2018’de yaklaştığı şampiyonluğu, sezonun ikinci bölümündeki hatalar sonrası Mercedes’ten Lewis Hamilton’a kaptırmıştı.

Son yıllarda yaptığı hatalar sebebiyle eleştirilen Vettel, 2019’daki performansıyla da tecrübesiz takım arkadaşı Leclerc’in gölgesinde kalmıştı.

Alman sürücünün 240 yarışlık F1 kariyerinde 53 birinciliği ve 57 “pole pozisyonu” bulunuyor.

Ayrılık sonrası Vettel şu açıklamayı yaptı:

Bu sporda en iyi sonuçlar için herkesin mükemmel uyum içinde çalışması gerekiyor. Karşılıklı olarak artık birlikte kalmak için ortak bir istek olmadığını fark ettik.

Ferrari de alınan kararı resmi internet sitesinden duyurdu.

Bir cevap yazın

SMART IPTV TR@ EN KALİTELİ IPTV SERVER

1
Whatsapp Destek Hattı:

Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by