SMART IPTV

DONMAYAN İPTV SERVER

Nijerya’da çobanlar ile çiftçiler çatıştı: 20 ölü

İPTV SaTın Al - En iyi İpTv Server > ankara iptv > Nijerya’da çobanlar ile çiftçiler çatıştı: 20 ölü
14Tem, 2020
0
Nijerya Savunma Bakanlığı Sözcüsü John Eneche, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ordunun, Zamafara eyaletindeki Kagara ormanında silahlı çete üyelerine yönelik hava saldırısı düzenlendiğini belirtti.  Eneche, operasyonda 20 çete üyesinin öldürüldüğünü,…

Nijerya’da çobanlar ile çiftçiler çatıştı: 20 ölü

Nijerya Savunma Bakanlığı Sözcüsü John Eneche, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ordunun, Zamafara eyaletindeki Kagara ormanında silahlı çete üyelerine yönelik hava saldırısı düzenlendiğini belirtti.

Eneche, operasyonda 20 çete üyesinin öldürüldüğünü, çok sayıda kişinin yaralı olarak kaçtığını kaydetti.

Operasyonda çetelerin kamplarının da imha edildiğini aktaran Eneche, çetelere ait silah ve çok sayıda önemli mühimmatın da ele geçirildiğini bildirdi.

– OTLAK KAVGASI

Zamfara eyaleti 4 yıldır, hayvancılıkla uğraşan Fulaniler ile çiftçilik yapan bazı kabilelerin şiddetli çatışmalarına sahne oluyor.

Hayvanlarını otlatmak için ülkenin güneyine göç eden Fulaniler, çiftçilerin hayvanlarını çalmaya çalıştığını ve kendilerine saldırdığını iddia ediyor.

Bölgede çatışmalar nedeniyle yaklaşık 2 bin kişi hayatını kaybetti, binlerce kişi evlerini terk etmek zorunda kaldı.

Zamfara Eyaleti Valisi Bello Mohammed Matawalle öncülüğünde geçen sene iki grup, aralarındaki çatışmaları bitirecek barış anlaşmasını imzalamış ve 2 binden fazla çete üyesi silah bırakmıştı.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

SMART IPTV TR@ EN KALİTELİ IPTV SERVER

1
Whatsapp Destek Hattı:

Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by