Süre Sınırsız İptv

500 ₺
20.000+ İÇERİK
İPTV SPOR KANALLARI
İPTV SİNEMA KANALLARI
İPTV BELGESEL KANALLARI
İPTV ÇOCUK KANALLARI
İPTV ULUSAL KANALLAR
İPTV ULTRA HD KANALLAR
İPTV 3D SİNEMA KANALLARI
İPTV 4D SİNEMA KANALLARI
İPTV GÜNCEL FİLM ARŞİVİ TR
İPTV GÜNCEL DİZİ ARŞİVİ TR
İPTV N*TFLİX DİZİLER
İPTV B*LU TV
İPTV PHHU TV
İPTV YABANCI ÜLKE KANALLARI
İPTV YABANCI ÜLKE VOD & SERİES
İPTV ADULT KANALLAR
Medya ortamının bir parçası değilseniz, IPTV’yi duyma şansınız çok yüksektir. Ama muhtemelen yıllardır kullanıyorsunuz.

Ve muhtemelen gelecekte daha fazla kullanacaksınız. IPTV hızla büyüyor, yeni sağlayıcılar ve hizmetler daha fazla IPTV teklifi sunan geleneksel TV sağlayıcılarının yanında ortaya çıkıyor.

Peki IPTV nedir? IPTV ne anlama geliyor? O nasıl çalışır? TV izleme deneyiminizi geliştirmek için bunu nasıl kullanabilirsiniz?

Cevaplar bizde.

Ne Öğreneceksiniz
Bu yayında gezinmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanın:

IPTV nedir
IPTV nasıl çalışır
IPTV Hizmetleri
IPTV’nin geleceği
IPTV Nedir?
Temel bilgilerle başlayalım. IPTV tam olarak nedir?

IPTV “internet protokol televizyonu” anlamına gelir. IPTV’deki “IP”, IP adresinizdeki veya VoIP’deki (IP üzerinden ses) ile aynıdır. Bunun anlamı televizyon programlama internet protokolü kullanılarak iletiliyor.

Bunun ne anlama geldiğini anlamak için, IPTV olmayanların nasıl çalıştığı hakkında biraz bilgi sahibi olmanız gerekir. Kablolu veya uydu TV ile yayıncılar sinyal gönderir ve izleyiciler bunları alır – yalnızca yayınlananları izleyebilirsiniz. Bir çeşit kayıt cihazınız olmadığı sürece, ne olduğunu dikte edemezsiniz. Ne zaman yapabileceğinizi ayarlayın ve mevcut olanları izleyin.

IPTV farklı. IPTV, fiber optik kablodaki ışık darbeleri veya bir uydudan radyo dalgaları ile içerik iletmek yerine, standart internet bağlantınız üzerinden şovlar ve filmler gönderir. (Kablolu veya uydu internet bağlantısı kullanıyor olabilirsiniz, ancak bunlar genellikle TV sinyallerinizi taşıyanlardan bağımsızdır.)

Belirli bir programda bir dizi şov yayınlamak yerine, IPTV’lerin çoğu isteğe bağlı video (VOD) veya zaman kaydırmalı medya kullanır – bunları ve üçüncü formatı bir an önce tartışacağız.

Tüm bunların arkasında, geleneksel sinyallerden IP dostu olanlara çok sayıda kod dönüştürme de dahil olmak üzere, karmaşık bir ağ mimarisi var. Ama önemli olan şu ki, yayınlanmakta olanları izlemek zorunda değilsiniz. Servis sağlayıcınıza neyi izlemek istediğinizi söyleyebilir ve hemen size gönderir.

Netflix veya Hulu gibi bir akış hizmeti kullandıysanız, aynı fikirdir, ancak filmler veya ortak şovlar yerine TV ile.

IPTV için Set Üstü Kutusuna mı ihtiyacınız var?
Çoğu TV’de IPTV bulunmadığından, İnternet bağlantınız üzerinden aldıklarınızı TV’nizin okuyabileceği bir biçime “çeviren” bir set üstü kutuya ihtiyacınız olabilir.

Diğer yandan, bilgisayarınızın IPTV izlemek için hiçbir şeye ihtiyacı yoktur. Bir hizmete kaydolduktan sonra, IPTV formatlarından herhangi birinde (daha sonra tartışacağız) istediğinizi akış olarak kullanmak için kullanabilirsiniz.

Dolayısıyla, ekranınızı TV’nize yansıtabilirseniz, IPTV’yi alıcı kutusu olmadan izleyebilirsiniz.

Hibrit IPTV
Pek çok TV sağlayıcısı, tamamen IP özellikli yayınlarla ilgili bazı sorunları çözmek için IPTV’ye karma bir yaklaşım benimsiyor. IPTV, bir ton veriyi yüksek hızda iletmek için çok fazla bant genişliği gerektirir.

Hybrid IPTV, geleneksel TV servislerini IP tabanlı servislerle birleştirir. En büyük satış noktası, hepsinin tek bir kutudan teslim edilmesidir. Bu, TV sağlayıcılarının tekliflerini abonelerine genişletmesini sağlar.

Ayrıca, set üstü kutusunu tamamen elden geçirmeden yeni ürün ve hizmetleri sunmayı kolaylaştırır. Geleneksel bir modelden daha modern bir modele geçmek için iyi bir yoldur.

(başa dönüş)

IPTV Nasıl Çalışır?
Üç farklı IPTV biçimi vardır. Her birine ayrı ayrı bakacağız.

İstek Üzerine Video (VOD)
VOD akışı tam olarak göründüğü gibidir; istediğiniz zaman video alırsınız. Film akış siteleri VOD sağlayıcılarıdır. Neleri izleyebileceğinize ilişkin herhangi bir süre sınırı yoktur (hizmetin şu anda haklarının neler olduğu dışında).

Servise ne izlemek istediğinizi söylersiniz, internet üzerinden size gönderirler ve izlersiniz. Basit.

Netflix, Hulu ve Amazon Prime Video, VOD hizmetlerinin popüler örnekleridir. (Ayrıca daha küçük, niş hizmetler de mevcuttur.)

Etiketler; Süre Sınırsız İptv,Süre Sınırsız İptv,Süre Sınırsız İptv,Süre Sınırsız İptv,Süre Sınırsız İptv,Süre Sınırsız İptv,Süre Sınırsız İptv,Süre Sınırsız İptv,Süre Sınırsız İptv,Süre Sınırsız İptv,Süre Sınırsız İptv,Süre Sınırsız İptv

SMART IPTV TR@ EN KALİTELİ IPTV SERVER

1
Whatsapp Destek Hattı:

Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by