SMART IPTV

DONMAYAN İPTV SERVER

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir: Liglerin iptalini düşünmek istemiyoruz

İPTV SaTın Al - En iyi İpTv Server > ankara iptv > Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir: Liglerin iptalini düşünmek istemiyoruz
16Tem, 2020
0
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, CNN Türk’te katıldığı programda açıklamalarda bulundu.Özdemir’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:Alternatiflerimize göre lige temmuz ortası da başlayabiliriz ve 13-14 Ağustos’ta bitirebiliriz. Duruma göre…

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir: Liglerin iptalini düşünmek istemiyoruz

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, CNN Türk’te katıldığı programda açıklamalarda bulundu.

Özdemir’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Alternatiflerimize göre lige temmuz ortası da başlayabiliriz ve 13-14 Ağustos’ta bitirebiliriz. Duruma göre seyircili de oynanabilir. Ligleri başlatma kararı, kendi başımıza aldığımız bir karar değil. UEFA ile danışarak her zaman kararlar alıyoruz. Biz UEFA’nın bir parçasıyız. UEFA, ‘Maçlar oynanırsa, temmuza kadar tamamlayın. Ben de Avrupa kupalarını Ağustos’ta oynatayım’ diyor.

Biz diğer ülkelere daha iyi durumdayız. Basketbol, voleybol başkanlarıyla görüştüm. Onlarda tüm kulüpler oynamak istemedi. Biz de 11 kulüp oynamak istedi.

Her şeyin başı sağlık. Sağlık her şeyin başında gelir. Ancak biz ne olursa olsun ligi bitirmek istiyoruz.

Tüm kulüplerimize sesleniyorum. Açık, şeffaf ve adil olsunlar. Küme düşmek üzere olan takımlar liglerin bitirilmesini ve küme düşmenin kaldırılmasını istiyor. Bu görüşler inanın hiç kimsenin gözünden kaçmıyor. Kamuoyunun gözünde de komik duruma düşüyorlar. Tweet atmakla, Instagram’dan yayın yapmakla olmaz. Adil olsunlar. Kendilerine yarayacak şekilde açıklama yapmasınlar. Bunların açıklamaları bizim alacağımız kararlarda etkili olamaz.

Biz ne olursa olsun bu ligi oynatacağ��z. Bizde voleybol, basketboldan farklı. Onlar kapalı salon sporu. Biz futbol olarak farklıyız. Açık havada oynuyoruz. Bizim planımız; seyircisiz olarak ve her takımın kendi sahasında oynayarak ligleri tamamlaması. Bizim planımız, seyircisiz olacak şekilde her takımın kendi sahasında oynayarak liglerin tamamlaması.

Geçen hafta Kulüpler Birliği yetkilileriyle, bizim görevlilerimiz bir araya geldi. Kararlar aldık ve bunu açıkladık. Eğer kulüp ve oyuncu arasında sözleşme sorunu olursa, aynı UEFA’nın yaptığı gibi belirli bir çerçeve aşamasında inceleyip, karar vereceğiz.

Belçika, Hollanda, Fransa tescil kararı verdi. Fransa’da federasyon devam etmek isterken, başbakanı açıkladı tescil etti. PSG öndeydi zaten. Belçika dün açıkladı. Brugge öndeydi açık ara.

Bizim liglerde tescil kararı vermek kolay değil. Hem zirve hem küme düşme potasında takımlar birbirlerine çok yakın. Nefes nefese oynanıyor. Tescil etsek, herkes ‘Benim hakkım yendi’ diyecek. Gelin hep beraber oynayalım ve kim hak ediyorsa o kazansın.

Ligler 12 Haziran’da başlamazsa bunun 19’u var. Liglerin oynatılmama ihtimalini düşünmek istemiyoruz. Hiç başka bir alternatif düşünemiyoruz. Oynatarak bu ligleri bitirmek istiyoruz. Diğer şartları hiç konuşmadık, yoksa değişik yerlere çekilir. Alternatiflere göre lige temmuz ortası başlayıp ağustos ayında bitirebiliriz. Her şey iyi giderse belki temmuz ayı maçlarını seyircili oynayabiliriz.

TFF’nin aldığı bütün kararlara, kulüpler uymak zorunda. Uymazlarsa yönetmelikler uygulanır. Biz kararlarımızı açık alıyoruz.

Takımlar hazırlanırken sık sık corona testi yaparak yollarına devam edecekler. Pozitif çıkanları ayıracağız, diğerlerine test yaparak devam edeceğiz. Bundesliga’da 14 oyuncu kalsa dahi liglere devam etme kararı aldılar. Bizim de hedefimiz bu.

Bir cevap yazın

SMART IPTV TR@ EN KALİTELİ IPTV SERVER

1
Whatsapp Destek Hattı:

Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by